Dlaczego faktoring to idealne rozwiązanie dla produkcji?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą w obszarze produkcji bardzo często borykają się z problemami związanymi z opóźnionymi terminami płatności faktur. Prowadzą do obniżenia płynności finansowej przedsiębiorstwa i może w takim wypadku pojawiać się problem z wywiązaniem się z własnych zobowiązań (wypłat pracowniczych, ZUS, US itp.).

W jaki sposób usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Faktoring to usługa finansowa, z której korzysta obecnie ponad 8,5 tysiąca firm w Polsce. Pozwala ona na pozbycie się problemu długich terminów płatności faktur. Najprościej rzecz ujmując opiera się na wykupie nieprzeterminowanych płatności przez Faktora i wypłatę gotówki przedsiębiorcy w ciągu 24h. Dokładny schemat działania Faktoringu znajduje się poniżej:

Faktoring odwrotny dla produkcji

Firmy produkcyjne muszą na bieżąco nabywać różnego rodzaju materiały wymagane do produkcji. W przypadku modelu faktoringu klasycznego, mówiliśmy o opłacaniu faktur wysyłanych do kontrahenta w związku z zapłatą za produkt lub usługę. Istnieje jednak możliwość opłacenia własnych zobowiązań, a co więcej – można na takim rozwiązaniu nawet zarobić.

W jaki sposób to zrobić?

Faktor opłaca Twoje zobowiązania wobec zewnętrznych firm lub spółek bezpośrednio po wystawieniu przez nie faktury pomimo ustalonego dłuższego terminu płatności. W związku z tym można starać się o dodatkowe rabaty ze względu na szybką płatność. Nasz kontrahent zyskuje bowiem korzyść w postaci upłynnienia jego finansów.